Strona oficjalnego dystrybutora programu The Bat!

Funkcjonalność The Bat!

Bezpieczeństwo danych

Szyfrowanie end-to-end
The Bat! obsługuje PGP oraz GnuPG (GPG) w szyfrowaniu end-to-end (E2EE). Posiada także wsparcie S/MIME poprzez wewnętrzną implementację lub Microsoft CryptoAPI.

Szyfrowanie danych programu na dysku
Podczas instalacji możesz włączyć szyfrowanie w locie danych programu znajdujących się na dysku, dzięki czemu wszystkie wiadomości, kontakty i pliki konfiguracyjne zostają zaszyfrowane. W tym trybie niezaszyfrowane dane nigdy nie pojawią się na dysku. Proces szyfrowania wykorzystuje sprzętowe wspomaganie AES w nowoczesnych procesorach firmy Intel (AES-NI) i dzięki temu nie przeszkadza w pracy dotrzymując tempa użytkownikowi.

Bezpieczeństwo w drodze na serwer
Program The Bat! zabezpiecza Twoje prywatne dane za pomocą obsługi wielu protokołów uwierzytelniania oraz szyfrowania podczas komunikacji z serwerami pocztowymi. Przeciwdziała w ten sposób ingerencji w dane oraz ich przechwyceniu w trakcie przesyłania wiadomości przez internet. The Bat! obsługuje SSL w wersji 3.0 i TLS w ersji 1.0 oraz 1.1 bez udziału zewnętrznych bibliotek, tylko dzięki własnej implementacji tych protokołów przez zespół Ritlabs.

Kopie zapasowe i przywracanie
Zabezpieczaj dane także dzięki funkcjonalności tworzenia i przywracania kopii zapasowych ustawień, kontaktów, folderów i wiadomości.

Własna książka adresowa
Wirusy potrafią wydobyć dane kontaktów z niektórych książek adresowych. W odróżnieniu od innych programów The Bat korzysta z własnej książki adresowej, która nie jest połączona z łatwymi celami dla wirusów, jak na przykład książka adresowa w systemie Windows.

Parkowanie wiadomości
Nie strać ważnych wiadomości: kiedy wiadomość jest zaparkowana, wszelkie próby jej usunięcia czy przeniesienia do innego folderu wywołają stosowny komunikat.

Wbudowana przeglądarka HTML
Przeglądaj zawartość linków i treści HTML bez uruchamiania przeglądarki internetowej. Wbudowana przeglądarka obsługuje standard HTML 4.0 oraz CSS 2.0, i ignoruje skrypty i kod wykonywalny aby zablokować wirusy, dzięki czemu nie posiada podatności znanych z przeglądarki Internet Explorer.

Menedżer pobierania obrazów
Menedżer pobierania obrazów zawartych w kodzie HTML dokonuje selekcji obrazów, które mogą zawierać w sobie złośliwe elementy, i przepuszcza dalej obrazy uznane za bezpieczne. Ta funkcjonalność nie działa na podstawie adresu nadawcy czy folderu, w którym znajduje się wiadomość, ale na podstawie źródła lub celu, do którego prowadzi odnośnik. Ta funkcjonalność blokuje także śledzenie użytkowników poprzez pliki graficzne w wiadomościach.

Wybiórcze pobieranie
Wybieraj wiadomości do usunięcia lub pozostawienia na serwerze POP3 poprzez ustawienie odpowiednich filtrów w Sortowni. Filtry pozwalają także na pobieranie określonych wiadomości, co może być wykorzystywane jako ochrona przed spamem i wirusami.

Interfejs antywirusowy
The Bat! posiada możliwość integracji z pluginami antywirusowymi, co pozwala na skanowanie załączników.

Bezpieczna obsługa załączników
Jeżeli załącznik ma tzw. podwójne rozszerzenie (na przykład zdjęcie.jpg.exe), The Bat! ostrzeże Cię i pozwoli na zobaczenie prawdziwego rozszerzenia: program sprawdza rozszerzenia załączników i zapobiega ich wykonywaniu jeżeli są podejrzane.

ASLR oraz DEP
The Bat! wykorzystuje technologie ASLR oraz DEP, które zapobiegają uruchamianiu niepożądanych plików i chronią Twój komputer przed złośliwym oprogramowaniem rozpowszechnianym przez pocztę elektroniczną.

Wersja 64-bitowa
64-bitowa wersja programu The Bat! zapewnia jeszcze większą szybkość i bezpieczeństwo. Jej wydajność jest o 5% większa, niż w przypadku wersji 32-bitowej pracującej na 64-bitowym systemie operacyjnym. Wykorzystywanie 64-bitowych programów w 64-bitowym systemie operacyjnym jest bezpieczniejsze, gdyż takie programy są odporniejsze na zagrożenia, zwłaszcza wycelowane w aplikacje 32-bitowe.

Certyfikowany dla Windows 10
The Bat! posiada certyfikat zgodności z systemem Windows 10. Ten program certyfikacji określa wymogi, które musi spełnić dana aplikacja, czyli przede wszystkim ma instalować się i działa bezproblemowo na systemach Windows. The Bat! spełnił wszystkie wymogi tego programu! 64-bitowa wersja tego programu wykorzystuje w pełni możliwości tej architektury, a pakiet instalacyjny jest podpisany cyfrowo aby potwierdzić jego autentyczność. Testowanie oprogramowania było przeprowadzone przez firmę "N3 LLC - Application Validation Services", która posiada akredytację firmy Microsoft.

Zwiększenie produktywności

Inteligentna sortownia
Sortownia jest potężnym systemem filtrowania który nie tylko organizuje wiadomości przychodzące, wychodzące, przeczytane i takie, na które już została wysłana odpowiedź w odpowiednich folderach, ale może także odpowiadać automatycznie, odpowiadać z wykorzystaniem określonego szablonu, przekazywać dalej i przekierowywać, drukować lub eksportować wiadomości, wysyłać potwierdzenia otrzymania, wykonywać zewnętrzny program, i wiele więcej! Kiedy poswięcisz kilka minut na określenie zasad sortowania, możesz zapomnieć o ręcznym przenoszeniu wiadomości pomiędzy folderami. Odpowiednie narzędzie analizujące skrzynkę odbiorczą automatycznie sprawdzi skrzynkę odbiorczą i zaproponuje określone filtry, które możesz przyjąć lub odrzucić.

Szybkie szablony
Dzięki szybkim szablonom możesz dołączać do wiadomości uprzednio przygotowany tekst, co jest szczególnie przydatne, gdy wysyłasz wiele odpowiedzi lub wiadomości zawierających te same elementy. Wykorzystując makra w szablonach możesz nawet skonfigurować złożoną sekwencję działań.

Obsługa CardDAV
The Bat! obsługuje protokół CardDAV pozwalający na synchronizację kontaktów z odpowiednimi serwerami, włączając w to Google oraz iCloud. Możesz dodawać, edytować lub usuwać kontakty w programie The Bat!, a wszystkie zmiany zostaną zastosowane na serwerze. Taka synchronizacja jest przydatna, kiedy korzystasz z poczty na wielu urządzeniach: możesz na przykład dodać nowy kontakt na telefonie lub tablecie, który po synchronizacji z serwerem pojawi się w książce adresowej programu The Bat!

Historia adresu
Możesz przeglądać całą historię korespondencji od określonego kontaktu w jednym miejscu wykorzystując historię adresu.

Synchronizacja całego programu
Możesz synchronizować wiadomości, całą skrzynkę pocztową, ustawienia konta, załączniki oraz książkę adresową pomiędzy dwiema kopiami programu The Bat!

Wygodne zarządzanie wiadomościami
Przeglądaj wiadomości przechowywane na serwerze POP3 bez ich pobierania. Jest to niezwykle przydatne do zdalnego zarządzania pocztą, na przykład zostawiając kopię wielkiego dokumentu na serwerze aż nie przyjdziesz do domu, ale wciąż pobierając i czytając ważne wiadomości korzystając z internetu mobilnego.

Narodowe strony kodowe
The Bat! pozwala na ustawienie odpowiedniego kodowania znaków dla każdej skrzynki, folderu czy kontaktu, dzięki czemu nie musisz robić tego ręcznie dla każdej wiadomości z osobna. Ponadto The Bat! obsługuje Unicode oraz czcionki systemowe.

Przeglądanie obrazów
Możesz otwierać załączone obrazy bezpośrednio w programie The Bat! za pomocą wbudowanej przeglądarki obrazów. Możesz przechodzić pomiędzy obrazami, obracać, zmieniać rozmiar, przybliżać i je drukować bez konieczności opuszczania skrzynki pocztowej.

Wielojęzykowy interfejs
Przełączaj pomiędzy językami w locie - bez konieczności restartowania programu! W tym momencie dostępnych jest 18 języków, w tym Polski.

Automatyczne przetwarzanie załączników
Masz do swojej dyspozycji wiele możliwości łatwego przetwarzania załączników. Możesz zapisać wszystkie załączniki z zaznaczonych wiadomości za pomocą jednej komendy - tej samej, która zapisuje załączniki jednej wiadomości, i nie musisz ustawiać filtru ani skryptu aby osiągnąć taki efekt. Dodatkowo możesz skonfigurować swoje konto pocztowe aby załączniki były przechowywane w określonym folderze (zamiast być zakodowane w wiadomości), lub ustawić filtr, aby załączniki były automatycznie zapisywane w określonych folderach na dysku zależnie od, na przykład, nadawcy wiadomości.

Generator kodów QR
The Bat! potrafi błyskawicznie generować kody QR z zaznaczonego tekstu, linków, wpisów książki adresowej, i tak dalej. Możesz go wysłać w wiadomości poprzez skopiowanie i wklejenie go do wiadomości, lub zapisanie go do pliku i dodanie do wiadomości jako załącznik.

Własne dźwięki powiadomień
Istnieje wiele opcji konfiguracji dźwięku odtwarzanego przy otrzymaniu nowej wiadomości: dla wszystkich wiadomości, dla określonych wiadomości wybranych poprzez różne filtry.

Opóźnione wysyłanie
Możesz planować wysyłkę wiadomości poprzez określenie daty i godziny wysyłki lub określenie opóźnienia wysyłki (na przykład na kwadrans, aby mieć czas na zmianę zdania).

Kreator importowania
Możesz importować wiadomości do programu The Bat! z programów:

 • Mozilla Thunderbird
 • Eudora Lite/Pro
 • Pegasus Mail
 • Netscape 6
 • Netscape Messenger v4.xx
 • Netscape Mail v2.xx, 3.xx
 • Microsoft Outlook Express 5.x / 6.x
 • Microsoft Office Outlook
 • MS Outlook Express 4 / MS Mail News

Możesz importować wpisy książki adresowej z:
 • Plików LDIF
 • Business Card (VCard)
 • Listy adresowej (czysty tekst)
 • CSV (czysty tekst)
 • TSV (czysty tekst)
 • Plików INI
 • Certyfikatów X.509
 • Książki adresowej Eudora
 • Plików Pegasus
 • Kontaktów MS Outlook
 • Książki adresowej systemu Windows (MS Outlook Express)
 • Windows Mail (Vista)
 • Kontakty Google

Czysty tekst
Skonfiguruj program The Bat! aby pracował wyłącznie z wiadomościami w formie czystego tekstu aby zawsze wyświetlał wiadomości tylko w tej formie (nawet te wyłącznie w formacie HTML), odpowiadać na wiadomości HTML cytując czysty tekst, itd.

Obsługa kanałów RSS
RSS to technologia, która pozwala na pobieranie newsów publikowanych na stronach internetowych, blogach i forach. Możesz subskrybować nieograniczoną liczbę kanałów RSS, jak również czytać i kategoryzować wiadomości. Wszystkie wiadomości są pobierane i łączone, dzięki czemu są wyświetlane jak wiadomości email. Oprócz nagłówków wyświetlane są także zajawki, dzięki czemu możesz przeglądać tylko te wiadomości, które Cię interesują.

Obsługa IDN
IDN to adresy internetowe, które zawierają w sobie znaki spoza alfabetu łacińskiego, takie jak Arabskie, Chińskie, Greckie, oraz inne - w tym Polskie.

Obsługa wiersza poleceń
The Bat! obsługuje interfejs wiersza poleceń, co pozwala na automatyzację takich zadań jak na przykład wysyłanie poczty za pomocą plików wsadowych (.CMD) lub skrytów PowerShell, oraz importowanie lub eksportowanie kontaktów i wiadomości.

Efektywność IMAP4
The Bat! potrafi łączyć się z serwerami poprzez protokół IMAP w taki sposób, że nawiązuje kilka jednoczesnych połączeń z tym samym kontem co daje w efekcie szybszy dostęp do konta i pozwala na przeprowadzanie kilku operacji na raz, na przykład pracę w jednym folderze.

Bezproblemowe usuwanie
Bardzo łatwo jest usunąć program The Bat z Twojego komputera. Po prostu przejdź do Panelu Sterowania, wybierz program The Bat! z listy zainstalowanego oprogramowania i naciśnij przycisk deinstalacji. W procesie usuwania możesz wybrać aby zachować (opcja domyślna) lub usunąć wszystkie dane programu (wiadomości, kontakty, pliki konfiguracyjne, itd.) podczas usuwania programu.

Skromne potrzeby
The Bat! jest kompatybilny z systemami Windows począwszy od Windows XP. Nie ma minimalnych wymagań sprzętowych jeśli chodzi o pamięć lub procesor. Jedyne wymogi to system Windows XP lub nowszy, oraz ekran o rozdzielczości minimum 1024x768.