Strona oficjalnego dystrybutora programu The Bat!

The Bat! v8: już dostępny!

Dostępny jest już The Bat! w wersji 8 i przyniósł ze sobą znaczne ulepszenia w prędkości działania programu oraz ogólnej stabilności!

The Bat! działa teraz znacznie sprawniej na procesorach wielordzeniowych oraz systemach wieloprocesorowych dzięki ulepszonym metodom dostępu wielu wątków do tych samych danych w pamięci. Ponadto program wykorzystuje mniej zasobów wymaganych do pozostania programu w tle, w związku z czym sam pracuje szybciej, a dodatkowo jeszcze bardziej zmniejsza się jego ogólny wpływ na system. 64-bitowa wersja posiada jeszcze większe usprawnienia, przede wszystkim zmniejszenie zużycia pamięci w stosunku do poprzednich wersji programu.

Wspomniana 64-bitowa wersja rozlegle wykorzystuje zestaw instrukcji AVX-512, który jest obecnie obsługiwany w procesorze Intel Xeon Phi x200 (Knights Landing) z roku 2016 oraz w procesorach Skylake-X Core i7 (7800X, 7820X) i i9, a także Skylake-SP (Xeon Bronze/Silver/Gold/Platinum) z roku 2017.

Nowa wersja The Bat! obsługuje także procesory wyposażone w cechę ERMS, którą program wykorzystuje do wypełnienia lub kopiowania dużych bloków pamięci. Ponadto ulepszona została prędkość obliczania CRC-32 na procesorach, które nie posiadają specjalnej funkcjonalności obsługującej te obliczenia. W przypadku jednak, gdy procesor ją posiada, prędkość działania programu wzrasta jeszcze bardziej, gdyż The Bat! wykorzystuje algorytm CRC-32 w wielu wypadkach.

Nowa wersja programu posiada także ulepszenia w kwestii obsługi monitorów 4K UHD, aplikacji ułatwiających dostęp oraz terminali/wyświetlaczy Braille’a.
The Bat! v8 dużo lepiej obsługuje obrazy i z nimi pracuje; na przykład, gdy do wiadomości lub do kontaktu dołączany jest obrazek, program stosuje kompresje JPG i PNG sprawdzając, która jest lepsza w danym wypadku, i właśnie tą lepszą stosuje.

W nowej wersji jest także wiele ulepszeń edytora HTML: poprawiono obsługę formatowania tekstu, przede wszystkim w tekstach, gdzie występują jednocześnie języki pisane od lewej do prawej i od prawej do lewej. Występuje także nowa metoda wyrównywania tekstu, która działa jak justowanie, ale równa odległość jest stosowana nie do słów, ale do liter, co jest szczególnie przydatne do języków Dalekiego Wschodu. Pojawiają się nowe możliwości dotyczące pionowego tekstu w komórkach tabel, oraz dostępne są opcje dostosowywania stopnia przeźroczystości tła w elementach takich jak paragrafy, tabele, komórki tabel i pola tekstowe.

Ulepszeniu zostały także poddane mechanizmy odpowiedzialne za przechowywanie, wczytywanie i przetwarzanie danych konfiguracyjnych, dzięki czemu The Bat! jest jeszcze bardziej niezawodny i zapobiega utracie danych. Wersja 8 lepiej radzi sobie z obsługą plików tymczasowych, dzięki czemu sprawniej radzi sobie z odbiorem i wysyłką dużych ilości wiadomości na raz.
Do tego dochodzi lepsza praca z kodami QR oraz z protokołem IMAP4, i otrzymujemy The Bat! v8: prawdziwą rakietę!